انواع جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن

آیا می دانستید عمل ترمیم واژن در دنیا یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است ؟ این جراحی در کشور ما در چند سال اخیر رو به افزایش است و استقبال زیادی می شود . امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم بخصوص خانم ها روش ها و تکنیک های فراوانی برای زیبایی ناحیه تناسلی توسط متخصصین و جراحان استفاده می شود . این موضوع تنها از جهت زیبایی ظاهری مورد توجه قرار نگرفته است ، بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس و در نهایت بهبود روابط زناشویی می شود . در برخی موارد این تکنیک ها جنبه درمانی دارد . در ادامه با ما همراه باشید تا به انواع این تکنیک های زیبایی بپردازیم.

عکسهای جراحی زیبایی واژن

عکسهای جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن

به طور کلی جراحی زیبایی واژن به دو روش انجام می شود :
۱٫ جراحی
در این روش برای ترمیم واژن نیاز به برش و مواد بی حسی یا بیهوشی می باشد . این جراحی ها خود دارای انواعی است :

• لابیاپلاستی

لابیاپلاستی  به معنی جمع کردن ،کوچک کردن و متقارن کردن لپ های کوچک است . لپ های کوچک در قسمت های آویزان دستگاه تناسلی قرار دارد ،که این ناحیه در قسمت داخل لپ های بزرگ می باشد ،اندازه آن ها ممکن است بسیار کوچک تا حدود ۵-۶ سانت باشد . این جراحی می تواند با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند . زمانی که می بایست فرد در رابطه با روند بهبودی این جراحی اختاص دهد ۳ روز می باشد زیرا اندازه گردش خون در این قسمت بسیار می باشد .این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری ندارد .
• واژینوپلاستی
کانال واژن و عضلات آن ممکن است دچار سستی و شلی شود و استحکام و قوام خود را از دست بدهد . در این موارد هم ورودی کانال واژن، گشاد می شود و بیمار احساس می کند دیگر قدرت قبلی خود را ندارد و هم اینکه ارگان ها و قسمت هایی از بدن که در اطراف این کانال قرار دارند ،مانند مثانه ،رکتوم یا روده کوچک ،ممکن است که به داخل کانال واژن بی افتد . در این موارد می توانید بگوییم که بیمار دچار افتادگی شده است ،اگر مثانه به داخل واژن بی افتد ،به این شرایط گفته می شود میستوسن ،اگر رکتوم به داخل واژن بی افتد می گویند رکتوسل، یا آنتروسل که افتادگی روده کوچک به داخل واژن است . تمام این موارد درجات مختلف دارد و درمان بیمار بر اساس وضعیت بیمار و درجات افتادگی او صورت می گیرد در مواردی که افتادگی و شلی واژن شدید تر است ،توصیه می شود جراحی واژینوپلاستی صورت گیرد که در طی این روند بافت اضافی برداشته می شود و عضلات لگنی بهم نزدیک می شود ،در نتیجه کاملا تنگی واژن صورت می گیرد .
• تزریق چربی به واژن
خش خارجی دستگاه تناسلی خانم ها با افزایش سن قدرت الاستیسیشه ( انعطاف پذیری) و حجم خود را از دست می دهد و چروک خوردگی و افتادگی در آن ظاهر می گردد با تزریق هیالورونیک اسید یا چربی در لب های بزرگ می توان باعث جوانسازی و شکیل تر نمودن دستگاه تناسلی خارجی خانم ها گردید که در برخی از بیماران با یک نوبت و در برخی با دو نوبت تزریق نتایج بسیار عالی بدست آمد و هیچ گونه عوارض گزارش نگردید . با این روش می توان با تاثیرات ناشی از افزایش سن و کهولت در بانوان بشکل قابل توجهی مقابله کرد .
مشاوره پیش از تزریق چربی به واژن
تزریق چربی یا ژل در ناحیه پوست یک عمل نیمه تهاجمی می باشد ولی شایسته است قبل از عمل حتما با پزشک معالج مشورت به عمل آید . با انجام این عمل علاوه بر جوانسازی ، افزایش حجم و آبرسانی تاثیرات قابل توجهی را به لحاظ روحی ، روانی بر روی بیمار خواهیم داشت . در این بخش حتما از سوابق حساسیت در بیمار نسبت به ژل ها و فیلر ها سوال شود . سوابق بیمار همچون تب خال تناسلی یا ویروس تناسلی مورد بررسی قرار گرفته که در صورت داشتن چنین سوابقی تزریق ژل توصیه نمی گردد و حتما درمانهای پروفیلاکتیک ( پیشگیرانه) جهت جلوگیری از عفونتها انجام می گیرد .
• لیفت واژن با نخ
نخ واژن جهت لیفت و ترمیم قسمت خلفی واژن و پرینه صورت می گیرد . نخ های واژن در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده می شد و در حال حاضر جهت تمام قسمتهای بدن از جمله ناحیه پرینه مورد استفاده قرار می گیرد . نخهای واژینال از جنس قابل جذب می باشد و به صورت دو سورنه با دو نیدل ساخته شده و مخصوص جمع کردن عضله پرینه است . با توجه به قابل جذب بودن و راحتی استفاده یک روش با تهاجم خیلی کم و سریع می باشد که جهت لیفت و تنگ نمودن ورودی ولوVulva, introitus و بهبود وضعیت زیبایی و کیفیت و زیباتر نمودن دستگاه تناسلی خارجی استفاده می شود . این نخ های واژینال دارای تاییدیه Cetificate بوده و توسط تمام شرکتهای ایتالیایی کره ، ژاپن ، انگلیس تایید شده FDA Approred می باشد .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان شماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام دکتر شیرین شمس جراح زیبایی زنان  مراجعه کنید.

۲٫ غیر جراحی
• جوانسازی واژن با لیزر
در مواردی که درجات افتادگی واژن به مراتب بیشتر است و خانم هایی که سن بالاتری دارند ،در حقیقت قبل از یائسگی و یا بعد از یائسگی و از مشکلات ادراری رنج می برند ،دکتر شیرین شمس متخصص زنان به این افراد توصیه می کنند از لیزر CO2 استفاده کنند . این روند بهتر است به صورت ماهیانه ،ماهی یکبار در چهار نوبت انجام شود . در این موارد بافت واژن یا لایه سطحی واژن ،که بافت خودش را از دست داده است ،فرسوده و دچار آتروفی می شود . با انجام لیزر CO2 تمام این لایه ها ضخامت خود را باز می یابند و ضخامت لایه ها طبیعی می شود . این امر سبب می شود مجاری ادرار و تمام نواحی دخیل ،لیفت شوند و به سمت بالا کشیده شوند .
سفید کردن واژن
تیرگی دستگاه تناسلی مسئله ای می باشد که بسیاری از بانوان از آن شکایت دارند و علت مراجعه کنندگان می باشد . دستگاه تناسلی در طول دوره بلوغ هم زمان با اینکه موهای زائد در این نواحی رشد می کند با تغییرات هورمون تیره می شوند و حتی تیره تر از قبل می شود . برای بعضی از افراد ناحیه تناسلی آن ها صورتی رو به قهوه ای می باشد و برای بعضی از افراد روشن تر است لیزر روشی به روز و متد منحصر به فردی می باشد و می توان توسط آن ناحیه تناسلی را روشن کرد . لیزر وایتنینگ با لیزر موهای زائد تفاوت دارد و برخی بر این باورند که همراه با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هم روشن می شود اما این نظریه اشتباه می باشد و لیزر موهای زائد کار لیزر وایتنینگ را انجام نمی دهد .

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه لابیاپلاستی : حدودا ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ریال

هزینه لیفت واژن : حدودا ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ریال

هزینه جوانسازی واژن با لیزر : هر جلسه حدودا ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

این قیمت ها حدودی است و برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی زیبایی واژن با شماره  ۴۸ ۲۷ ۱۹ ۸۸  تماس بگیرید .

بهترین متخصص زنان در تهران 

تنگ کردن واژن

برچسب گذاری توسط , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =